Kemer İlçe Sağlık Müdürlüğü  
 
ÖZGÜL ÖĞRENME BOZUKLUĞU EĞİTİMİ

Çocukluk Çağı Ruhsal ve Gelişimsel Bozukluklar yelpazesinde yer alan Özgül Öğrenme Güçlüğü kapsamında 81 ilde yürütülmekte olan farkındalık faaliyetleri erken tanı ve rehabilitasyon açısından önem arz etmektedir. Bu kapsamda “1-7 Kasım Disleksi Haftası” dolayısıyla, İlçemizde bulunan Kuzdere Hacı Mehmet SAYGIN İlköğretim Okulu öğretmenleri ve öğrenci velileri ile Arslanbucak Kuran Kursu çalışanları ve kursiyerlerine 07/11/2017 tarihinde eğitimler verilmiştir.

Bu eğitimler kapsamında Özgül Öğrenme Bozukluğu (ÖÖB); bir çocuğun zekası normal/normalin üstünde ve iyi eğitim alıyor olmasına rağmen okuma-yazma veya matematik becerilerinde yaşıtlarına ve zekasına oranla düşük başarı göstermesi olduğu ve bu durumun genellikle ilkokula başlayınca ortaya çıktığı ve psiko-eğitsel bir yaklaşımla ele alınmazsa kendiliğinden düzelemeyeceği,yaşam boyu süren bir bozukluk olduğu olgusuna vurgu yapıldı.

Ayrıca slayt gösterilerine ek olarak bakanlığımız tarafından hazırlanan konu ile ilgili broşürler katılımcılara dağıtılarak, soru-cevap şeklinde aktif iletişim ile eğitimler tamamlanmıştır.Bu Duyurunun Görüntülenme Sayısı :  193