Kemer İlçe Sağlık Müdürlüğü  
 
Meme Kanseri Eğitimi

01-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı kapsamında; Antalya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Muratpaşa Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM), Kemer İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ve Kemer Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü işbirliği ile vatandaşlara yönelik ‘ Kanser Eğitimi ‘ 02 Kasım 2017 Perşembe günü saat 14:00’ da Kemer Belediyesi Kültür Salonunda düzenlenmiştir.

Eğitime Kemer İlçe Sağlık Müdür V. Dr.Ceren AVANOS İNCE, Kemer Belediye Başkanı Mustafa GÜL’ ün eşi Neşe GÜL ve Kemerli vatandaşlar katılmışlardır.

Eğitimci Antalya Muratpaşa Kanser Erken Teşhis,Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) Doktoru Selda AYDIN, Meme Kanseri sürecinde genetik yatkınlık, çevresel faktörler, alkol ve sigara, yaş, geçirilmiş meme kanseri ve meme kanseri gelişiminde etkili risk faktörleri hakkında bilgiler verdi.

Eğitim soru cevap şeklinde ilerlemiş olup, katılımcılar kendi kendine meme muayenesi, meme kanserinin nedenleri, kanser gelişiminde etkili risk föktörleri ve meme kanserinden korunmak için neler yapılması gerektiği konularında  bilgilenmişlerdir.

Eğitime katılan vatandaşlar kanser hakkında çok önemli bilgiler öğrendiklerini belirterek, Eğitimci Doktorumuz Selda AYDIN ve İlçe Sağlık Müdür V. Dr.Ceren AVANOS İNCE’ ye  teşekkür ederek yapılan eğitime ilişkin memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.

Katılımcılara Meme Kanseri Farkındalığı yaratmak amacıyla yakalarına pembe kurdela takılmıştır.Bu Duyurunun Görüntülenme Sayısı :  219